ROK JANA PAWŁA II » Rozpoczęła się XX Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra

Rozpoczęła się XX Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem burmistrza Skoczowa. Pierwszego dnia odbył się wernisaż wystawy a także koncert.

Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra to wydarzenie kulturalne, które co roku upamiętnia pobyt Jana Pawła II na Podbeskidziu w 1995 roku. Tegoroczna edycja upamiętnia kilka jubileuszy: 20 rocznicę wizyty Jana Pawła II na Kaplicówce, 10 rocznicę jego odejścia do Domu Ojca i pierwszą rocznicę kanonizacji.

Pierwszego dnia festiwalu w Muzeum Parafialnym im. Św. Jana Sarkandra odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Wciąż pamiętamy”. Uczestnicy mieli okazję podczas oglądania zdjęć wspominać wizytę Papieża w Skoczowie, a także wyjazdy skoczowian do Watykanu. W kościele pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła miał miejsce koncert inauguracyjny „Janowi Pawłowi II”. W programie zaprezentowano poezję Karola Wojtyły, którą interpretowała krakowska artystka Anna Polony. Za oprawę muzyczną odpowiadało Krakowskie Trio Stroikowe.

 
 
Patronat medialny: