ROK JANA PAWŁA II » Odpust sarkandrowski na Kaplicówce

W niedzielę, 7 czerwca, na Kaplicówce spotkali się uczestnicy diecezjalnej pielgrzymki do miejsca urodzenia św. Jana Sarkandra. Wśród zgromadzonych znaleźli się m.in. władze Skoczowa, powiatu cieszyńskiego, województwa śląskiego a także parlamentarzyści. Mszę św. koncelebrowali kapłani z całej diecezji, w tym 13 neoprezbiterów, eucharystii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, autor litanii do św. Jana Pawła II, którą odmówiono na zakończenie nabożeństwa.

 

 - Nie godzimy się na to, by importowane, fałszywe ideologie spod znaku gender miały stanowić o polskim prawie – podkreślił na Kaplicówce w Skoczowie kard. Stanisław Dziwisz, wyrażając sprzeciw wobec praw niszczących małżeństwo i rodzinę. Metropolita krakowski wielokrotnie nawiązał do pamiętnego przemówienia wygłoszonego w tym miejscu 20 lat temu przez papieża Polaka.

Zdaniem hierarchy, Polsce potrzeba świętych, którzy nie zagłuszają w sobie głosu sumienia, stale się nawracających, zaangażowanych w sprawy publiczne, troszczących się o dobro wspólne – małżeństw, rodzin, polityków, pracodawców i pracowników. Wskazał na pilną potrzebę międzyludzkiej solidarności.

Przed liturgią ze skoczowskiego kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła na pobliską Kaplicówkę przeszła uroczysta procesja pielgrzymów z relikwiami św. Jana Sarkandra i św. Jana Pawła II. Relikwie męczennika ze Skoczowa nieśli diakoni.

Na koniec metropolita krakowski zaprosił na wydarzenie, jakim będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Zachęcił także do włączenia się w przygotowania do nich.

Robert Karp/diecezja.bielsko.pl
fot. Jan Bacza/Ox.pl

 
Patronat medialny: