PRZYJACIELE MUSICA SACRA

Przyjaciele Musica Sacra.

XV festiwal Musica Sacra i X Dzień Papieski

 

Wręczenie pierwszych statuetek PRZYJACIELA

podczas jubileuszowego festiwalu Musica Sacra – 16 maja 2010

 

Ten niezwykły jubileuszowy rok 15-lecia pobytu w Skoczowie Jana Pawła II, 10-lecia Musica Sacra, ale również 10-lecia Dni Papieskich i rocznicy 90-tych urodzin Papieża Polaka nasze stowarzyszenie postanowiło uczcić nie tylko pięknymi wydarzeniami kulturalnymi ale przede wszystkim serdecznymi podziękowaniami. Dlatego wszystkie tegoroczne obchody nazwaliśmy wspólnym hasłem SPOTKANIA PRZYJACIÓŁ.

Stowarzyszenie Musica Sacra najserdeczniej dziękuje firmom i osobom prywatnym, które od początku festiwalu i przez kolejne, czasami trudne lata, zawsze z serdecznością nas wspierały. Najserdeczniej dziękujemy naszym Przyjaciołom - Przyjaciołom Musica Sacra. Chcemy podziękować naszym Darczyńcom za każdą okazaną pomoc. Chcemy podziękować za waszą obecność w naszej działalności, za każde wsparcie i za życzliwość. Wyraz tej wdzięczności pod postacią statuetki-nutki z napisem „Przyjaciel Musica Sacra, Skoczów, 1996-2010” otrzymali:

Księża Biskupi: Paweł Anweiler i Tadeusz Rakoczy, Pani Prezes Krystyna Binek-Angełowa z Banku Spółdzielczego, Pan Dyrektor Marian Bronowski z firmy Bronowski, Pan Prezes Andrzej Cywka z firmy Cywka Trans, Pan Prezes Jan Donocik z Donex-u, Pan Prezes Tomasz Łuczaj z GS SCh, Pani Prezes Anna Szymczak-Fjałkowska z Cukierni Haneczka, Pan Prezes Antoni Kratki z IMB Podbeskidzie, Pan Prezes Franciszek Juroszek z firmy Jurgast, Pan Prezes Marcin Małysz z firmy Marton, Pan Dyrektor Krystian Mężyk z firmy Mężyk, Pan Prezes Wojciech Tatka z firmy Optimal i portalu OX.PL, Pani Prezes Małgorzata Oliwka z PSS Hermes, Pan Prezes Lech Mazur z firmy Transkom, Pan Dyrektor Marek Kanafek Teksid Iron Poland, Państwo Beata i Zbigniew Wośkowiakowie, Pani Prezes Emilia Czapka z firmy Retos,

Urząd Miejski w Skoczowie, Starostwo Powiatowe w Cieszynie, Śląski Urząd Marszałkowski w Katowicach.

Krzysztof Kolberger jest również naszym Przyjacielem

 

Najserdeczniej podziękowaliśmy również Janowi Frajnemu za wieloletnią pomoc techniczną i zabezpieczenie festiwalu. W dzisiejszym świecie nie można pięknie służyć i pracować bez wsparcia mediów – my od lat takie wsparcie mamy i dlatego Przyjacielem został również Głos Ziemi Cieszyńskiej. Statuetkę odebrała Pani Redaktor Naczelna Danuta Horowska.

 

Podczas X Dnia Papieskiego wystąpił Chór Męski Oktoich.

Statuetkami Przyjaciela zostali uhonorowani kolejni….Przyjaciele Musica Sacra

 

Jednak dla nas organizatorów corocznych wydarzeń kulturalnych mających przypominać postać Wielkiego Polaka Jana Pawła II i Jego pobyt w Skoczowie 22 maja 1995 roku najważniejszymi PRZYJACIÓŁMI jesteście Państwo – nasza wierna publiczność. Najmilej i najserdeczniej dziękujemy bo to dzięki Wam widzimy sens i piękno tej trudnej, społecznej pracy. Mam nadzieję, że jeszcze przez wiele lat będę mogła na końcu każdego z festiwali ze wzruszeniem mówić – dziękuję i zapraszam za rok.

 

 

Anna Bacza

 
Patronat medialny: